Tarım Bakanlığı 2020 Havza Destekleme Modeli 2020

2020 Yılında Sivas’taki ve diğer illerdeki Tarım Havzalarında Desteklenecek Ürünler Tarım Bakanlığı Haberleri arasında yer aldı. Yayınlanan bir haberde, Tarım ve Orman Bakanlığı, havza bazlı destekleme modeli kapsamında, 2020 yılında tarım havzalarında desteklenecek ürün listelerini yayınladı.

Havza bazlı destekleme modeli kapsamında, 2020 yılı tarım havzalarında desteklenecek ürün listeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlandı.

Tarım Bakanlığı Haberleri kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın internet sitesindeki duyuruda yayınlanan haberde, Bakanlık tarafından 2017 yılında Havza Bazlı Destekleme Modeli başlatıldığı hatırlatıldı.

Havza Bazında Desteklenen 21 Ürün Hangileri

Model kapsamında; ülkemizde arz açığı bulunan, stratejik öneme haiz, bölgesel önem arz eden, insan beslenmesi – sağlığı ve hayvansal üretim açısından önemli 21 üründe, mazot-gübre, sertifikalı tohumluk kullanım, fark ödemesi, yem bitkileri, fındık alan bazlı gelir destekleme uygulamaları yürütülüyor.

Söz konusu 21 ürün; buğday, arpa, çavdar, çeltik, dane mısır, tritikale, yulaf, mercimek, nohut, kuru fasulye, pamuk, soya, yağlık ayçiçeği, kanola, aspir, çay, fındık, zeytinyağı, patates, kuru soğan ve yem bitkileri olarak sıralanıyor.

Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü (BÜGEM) tarafından, 2020 üretim yılında Tarım Havzalarında desteklenecek ürünlerin belirlenmesi amacıyla; iklim, toprak, topoğrafya, su kısıtı, istatistiki veriler, ekim nöbeti ve il/ilçe müdürlükleri ile STK önerileri birlikte değerlendirilerek ürün listeleri oluşturuldu.

2020 Yılında Sivas Tarım Havzalarında Desteklenecek Ürünler

Tarım bakanlığı haberleri arasında yer alan ve resmi internet sitesinde yayınlanan duyuru haberine göre, Sivas Tarım Havzalarında Desteklenecek Ürünler tablosu’da yayınlandı. Bakanlığın verdiği bilgilere göre 2020 Yılında Sivas Tarım Havzalarında Desteklenecek Ürünler ve ilçelere göre dağılımı şöyle;

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz