Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren
Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren

Ankara Sivas Hızlı Tren Hattına İlk Ray Döşendi

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Ankara Sivas Hızlı Tren (YHT) hattının tamamlanmasıyla Sivas’tan yola çıkan birinin 5,5 saatte İstanbul’a ulaşabileceğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı ilk ray serimi törenine katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Yüksek hızlı trenin Ankara, Eskişehir, Konya, İstanbul arası güzergahlarında çalışacağını ifade eden Bakan Arslan, bu sene Konya-Karaman’ı hattını bitirerek, hizmete sunacaklarını söyledi.

Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren
Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren

2019’da Ankara Sivas, 2020’de Ankara İzmir Hattı Bitecek

Bakan Arslan, Ankara Sivas Hızlı Tren hattının yapımı hakkındaki konuşmalarında, Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas hattında bir sene içinde çalışmaların biteceğini söyledi.

2019’da Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas hattını hizmete açacaklarını bildiren Arslan, Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar-İzmir hattı üzerinde çalışmaların devam ettiğini ve 2020’de de bunun bitirileceğini söyledi.

Ankara Sivas Hızlı Tren

Sivaslı 5,5 Satte İstanbul’a Gidecek

Ankara Sivas Hızlı Tren hattına ilişkin bilgi veren Bakan Arslan; Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve Sivas’ta yüksek hızlı tren istasyonlarının bulunacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Seyahat süreleri Ankara’dan Yozgat’a bir saat, Yozgat’tan Sivas’a bir saat yani Sivas-Yozgat-Ankara iki saat, Ankara’dan da İstanbul’a 3,5 saat olmak üzere 5,5 saatte Sivaslı, İstanbul’a gidebilecek. 4,5 saatte Yozgatlı İstanbul’a gidebilecek”

Proje bedelinin yaklaşık 9 milyar lira olduğunu kaydeden Arslan, proje uzunluğunun ise 393 kilometre olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz