Çatpınar Köyü Gençlik Kolları ve Kasider Çanakkale Gezisinde Buluştu.

Çatpınar Köyü Gençlik Kolları Çanakkale Gezisi ile Çanakkale Ruhu’nu yaşayıp, yaşatabilmek için,  ve Kağıthane Sivaslılar Derneği (Kasider) ortaklaşa Çanakkale gezisi tertip etti.

Çatpınar Köyü Gençlik Kolları ve Kağıthane Sivaslılar Derneği (Kasider) ‘in birlikte organize ettiği Çanakkale gezisine yaklaşık 50 kişi katılım gösterdi. İstanbul’da bir araya gelen gurup, kutlu Çanakkale Ruhu’nun bilinci ile İstanbul’dan hareket ederek Çanakkale’ye doğru yola çıktılar.

kagithane-sivaslilar-dernegi-canakkale-gezisi

15 Temmuzda Mücadelesinde Çanakkale Ruhu Vardı…

Manevi atmosferi bir hayli yüksek olan geziye katılan gençler, Atalarının şehit düştüğü topraklarda duygu ve onur yüklü saatler geçirdiler.

Gezide; Conk Bayırı, 57. Alay Şehitliği, Çanakkale Müzesi, Büyük Abide ve üç boyutlu simülasyonların oynatıldığı Çanakkale Tanıtım Merkezini ayrı ayrı ziyaret ederek incelemelerde ve gözlemlerde bulundular.

Yol boyunca ve gezi esnasında”Çanakkale’nin tarihinde ve maneviyatında olan manevi ehemmiyetinden bahseden Sivaslı gençler; 15 Temmuzda yaşanan olaylar sonrasında, Çanakkale’de verilen mücadelenin ne denli anlamlı olduğunun bir kez daha farkına vardılar.

catpinar-genclik-cnakkale-gezisi
Çatpınar Gençlik Çanakkale Gezisi

Çatpınar Gençlik Çanakkale Gezisi İle Yeniden Bilinçlendi

Geziye Katılan Sivaslı gençler gezi sonrasında duygularını şöyle dile getirdiler; Bizler bugün aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin vermiş olduğu mücadelenin sonucu vatanımızda özgürce yaşamaktayız.

Çanakkale Ruhuna bu günlerde devlet ve millet olarak çok ihtiyacımız var.

Biz buraya bu ruhu yerinde hissetmeye ve minnet borcumuzu bir nebze olsun ödemeye geldik, bir anlamda atalarımıza vefa göstermek için buradayız.

Bu günün varlıklı koşullarında yetişen biz gençler, burada metrekareye yüzlerce merminin düştüğü ve düşman siperlerinin 8 metreye kadar yaklaştığı bu mahşeri cenk meydanında şahit olduk ki, bu topraklar için büyük bedeller verilmiş.

Bu duygu ve düşüncelerle buradan ayrılırken bizde gerektiğinde atalarımız gibi mücadele etmeye ve bu ruhu yaşatmaya and içtik.

diyerek yaşadığı duygularını dile getirdiler.

Çatpınar Köyü Gençlik Kolları
Çatpınar Köyü Gençlik Kolları Çanakkale Gezisi

Çatpınar Gençlik Kolları ve Kağıthane Sivaslılar Derneği Organizasyonları Devam Edecek

Çatpınar Gençlik Platformu ve Kağıthane Sivaslılar Derneği (Kasider)’in birlikte organize ettiği günü birlik Çanakkale gezisi, Çanakkale Ruhunu pekiştireren ve aynı duyguyu paylaşan Sivaslı gençler için ayrı bir anlam kazandı.

sivassporlu-taraftarlar-canakkale-gezisinde

Program sonrası benzer organizasyonlarla seslerini duyuran ve örnek etkinlikler düzenleyen Çatpınar Gençlik Platformu gençleri, bu tür gezilerin ve organizasyonların devam edeceğini söyledi.

Çatpınar Gençlik Platformu ayrıca ilgi ve alaka gösteren ve davet üzerine gençlerle birlikte geziye iştirak eden Doğanşar Haber‘e katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti…

dogansar-haber-canakkale-gezisi

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz