Doğanşar Festivali 2019

Doğanşar Festivali 2019 yılında da 54. Doğanşar Ahmet Ayık Türkiye Büyükler Karakucak Güreş Şampiyonası 2019 etkinliğine hazırlanıyor.

Doğanşar Festivali 2019
Ahmet Ayık

Eski olimpiyat ve dünya şampiyonu Ahmet Ayık adına yapılan festival’in bu yıl 54.sü gerçekleşiyor. Festivalin bu yıl ki ağası festivale adını da veren Ahmet Ayık oldu.

Eski Dünya ve olimpiyat şampiyonu Ahmet Ayık adına düzenlenen festival geleneksel olarak yılda bir kere olmak üzere 54 yıldır düzenleniyor. Festival’in bir özelliği de Türkiye Edirne Kırkpınar güreşlerinden sonra ki en eski festival olması ve Büyükler Karakucak Güreşlerine ev sahipliği yapması.

Doğanşar Festivali Ne zaman Başlayacak?

Bu yıl 54.sü düzenlenecek geleneksel 54. Doğanşar Ahmet Ayık Türkiye Büyükler Karakucak Güreş Şampiyonası 2019 yılı festivali 17-18 Ağustos 2019 (Cumartesi-Pazar Günleri) olmak üzere başlayacak ve iki gün boyunca Doğanşar ilçesinde devam edecektir.

Doğanşar Festivali 2019
Doğanşar 54. Ahmet Ayık Karakucak Festivali 2019

Türkiye’nin her yerinden güreşçilerin davet edildiği Geleneksel olarak yılda 2 gün düzenlenen Festivalin yeri olarak, her seneki yer olan kale mahallesinde bulunan Doğanşar ilçe stadı olarak belirlendi.

Doğanşar İlçesine Nasıl Gidilir? 

Ayrıca Türkiye’nin her yerinden festivale gidecekler Doğanşar’ın Dipsiz Göl, Dipsizgöl Şelalesi ve Doğanşar’ın yaylaları’nı ziyaret etme imkanı bulacaklar.

Doğanşar Festivali 2019
Doğanşar Dipsizgöl

Doğanşar Festivali 2019 Programı’nda Neler Olacak?

17 Ağustos 2019 Cumartesi Festival 1. Gün Programı

T.C. Kültür Bakanlığı‘nın katkılarıyla yapılacak Sivas Doğanşar Festivali 2019 yılı Festivali’nin ilk günü olan 17 ağustos cumartesi günki programı yapılacak güreşlerle başlayacak.

Yapılacak güreşler sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından verilecek toplam ödül miktarı toplam 31 Bin TL.

18 Ağustos 2019 Pazar Festival 2. Gün Programı

Doğanşar Güreş Festivalinin 2. Günü 18 ağustos Pazar programı ise konser etkinlikleriyle başlayacak.

Sivas Doğanşar ilçesi festivaline Türkiye’nin her yerinden ve gurbetten yüzlerce Doğanşarlı ve bölge halkı katılım gösteriyor. Özellikle konserlerin olduğu son günde her sene yüzlerce insanın bir arada birlik halayı çekmesi, güzel görüntüler oluşturuyor.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen festival, gurbette yaşayan Doğanşarlılar ile ilçede ve Doğanşar köylerinde yaşayan Doğanşarlıları bir araya getiriyor.

Sivas Doğanşar Festivalinde Konsere Katılacak Sanatçılar ise Şöyle;
Yıldırım
Eda Alakuş
Reyhan Edis
Ayaz Aydın

Doğanşar Festivali 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz