Doğanşar İlçesi 2019 Yılı Yatırım Programı Belli Oldu
Doğanşar İlçesi 2019 Yılı Yatırım Programı Belli Oldu

Sivas’ın 2019 yılı yatırım programı masaya yatırıldı.

Doğanşar İlçesi 2019 Yılı Yatırım Programı Sivas il özel idaresinin toplantıları sonucunda belli oldu. Doğanşar ilçesi ve köylerinin de bulunduğu, 2019 yılı yatırım programı toplantısı Sivas il özel idaresi tarafından yapıldı.

Yapılan toplantıda, İmar ve Bayındırlık Komisyonu Tarım ve Onarım Komisyonu toplantısında 2019 yatırım programı hakkında konuşuldu.

Gerçekleştirilen toplantıda; 28.333 km² yüzölçümü ile Türkiye’nin ikinci, 1233 köy ve 613 bağlısı ile de Türkiye’nin birinci ili olan Sivas’ın 2019 yılı yatırım programı masaya yatırıldı.


Doğanşar İlçesi 2019 Yılı Yatırım Programı Açıklandı

Doğanşar ilçesi 2019 Yatırım Programı toplantısında, 2019 yılı yatırımlarının da yer aldığı Sivas İl Özel İdaresi’ne sunulan raporda, alt yapı, yol, içme suyu, sulama gibi hizmetlerin yapılacağı görüldü.

Doğanşar Kaymakamlığı ve İl genel meclisi üyelerinin de katılarak görüş öneri ve talep bildirdikleri il özel idare toplantısı, Sivas İl özel idaresi yönetici ve teknik elemanları, ilçe kaymakamları ve her bir ilçenin İl genel meclis üyelerinden oluşan geniş katılımlı bir komisyondan oluştuğu bildirildi.

Oluşturulan komisyonda öneri, talep ve görüşleri alınarak rapor geniş bir katılımla hazırlanarak 2019 yatırım programı belli oldu.

2019 Yılında Doğanşar’a Gidecek Hizmetler

Sunulan taleplerin ardından oluşturulan 2019 yılı yatırım programında;

Karkın ve Ütük Köyüne 3 km’lik Onarım ve Stabilize
Beşağaç ve Yukarı Beşağaç Mezrasına 1 km’lik Onarım ve Stabilize
Darıkol ve Alazlı Köylerine 2.5 km’lik 1. Kat asfalt
Göçüköy ve Söbüler Köylerine (Yedek 2.5 km) 1. Kat Asfalt
Karkın ve Aşağı Karacakaya Mezrasına 1 Km’lik Sulama
Doğanşar İlçesine ise 2. Kat iyileştirme, Sanat Yapısı, Kilit Parke Taşı, Kanalizasyon ve İçme Suyu hizmetleri yer aldı.

Doğanşar İlçesi 2019 Yılı Yatırım Programı
Doğanşar İlçesi 2019 Yılı Yatırım Programı

Sivas İl Özel İdaresi 2019 yılı yatırım programının sonunda katkı ve desteklerinden dolayı, Sivas Salih Ayhan’a İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya’ya, İl Özel İdaresi tüm yönetici ve çalışanlarına, ilçe Kaymakamlarına, İl genel meclisi başkanına ve İl genel meclisi üyelerine ayrı ayrı teşekkür edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz