Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz
Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz

Yeni Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz

Son çıkan İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu kararname ile Doğanşar Kaymakamlığına atanan Mustafa Serin’in yerine Kayseri Sarız İlçesi Kaymakamı Ahmet Solmaz Doğanşar ilçesi kaymakamı olarak atandı.

Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz Sarız ilçesinde bir çok hizmette aktif görev alarak görev yaptığı ilçelerde adından sıkca bahsettirdi.

Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz
Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz

Mücadeleci Bir Kaymakam

Yeni Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz, referandumda “Hayır” oyu vereceğini açıklayan kamu görevlileri ve vatandaşlar üzerinde baskılar sürerken sosyal medyada “Evet” oyu paylaşımı yaparak bütün dikkatleri üzerine çekmişti.

Uşak Valiliği, “Evet” kampanyasına katılarak sosyal medyada paylaşımlarda bulunan Ulubey Kaymakamı Ahmet Solmaz hakkında

CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal’ın yaptığı şikâyeti işleme almayarak kaymakam Ahmet Solmaz’a destek çıkmıştı.

ayrıca “Nesiller Camide Buluşuyor” projeleri gibi manevi projelere de imza atan Kaymakam Solmaz,

halkın gönlünü kazanmış ve yaptığı mücadele ve hizmetlerinden dolayı Chp’nin, Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinin hedefi haline gelmişti.

Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz
Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz

Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz Kimdir?

Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz 1984 yılında Kütahya Tavşanlı’da dünyaya geldi. İlk ve Lise öğrenimini Tavşanlıda tamamladı. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı ve 2006 yılında bu bölümden mezun oldu.

Memuriyet hayatına 2008 yılında Maliye Bakanlığında başladı. 2011 yılında Adıyaman Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti.

Sırasıyla Ağrı’da Teftiş Stajını, Aydın-Sultanhisar ve Sinop-Gerze’de Refiklik Stajını, Hatay-Kumlu, Kırıkkale-Vize ve Manisa-Köprübaşında vekalet stajını tamamladı.

Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz
Doğanşar Kaymakamı Ahmet Solmaz

2013 yılında İngiltere’nin Portsmouth Üniversitesi, Kamu Yönetimi bölümünde

“The Crises Management in Turkish Public Administratron” (Türk Kamu Yönetiminde Kriz Yönetimi) isimli teziyle yüksek lisans derecesini aldı.

100.dönem Kaymakamlık kursunu birincilikle tamamladı. Ulubey Kaymakamı iken 20.08.2017 tarih 2017/345 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan atama kararnamesi ile Kayseri İli Sarız İlçesine Kaymakam olarak atandı.

Kaymakam Solmaz evli olup, İngilizce bilmektedir.

Bizde Doğanşar Haber Ailesi olarak Yeni Kaymakamımız Ahmet Solmaz beye hoş geldiniz diyor, her türlü hizmete muhtaç olan ilçemize yapacağı hizmetler için şimdiden teşekkürlerimizi iletiyoruz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz