Sivas Doğanşar Dipsiz Göl
Sivas Doğanşar Dipsiz Göl

Sonbaharda Sivas Doğanşar Dipsiz Göl ve Şelalesi Görenleri Büyülüyor

Sivas Doğanşar Dipsiz Göl sonbaharda doğası ve manzarasıyla birlikte görenleri büyülemeye devam ediyor.

Doğa fotoğrafçısı Eren Karaca tarafından Doğanşar Dipsiz Göl ve Dipsiz Göl Şelalesinde çekilen fotoğraflar ve görüntüler, Sivas’ta saklı kalmış bir çok doğal güzelliği gözler önüne serdi.

Doğanşar İlçesi Dipsiz Göl Mevki
Doğanşar İlçesi Dipsiz Göl Mevki

Sivas’ta Üç Farklı Bölgenin İklimsel Özellikleri Mevcut

Türkiye’nin merkezinde yer alan ve bozkır olarak bilinen Sivas’ta çekilen doğa fotoğrafları ve görüntüler dikkat çekti.

Konya’dan sonra 28,549 kilometrekare yüz ölçümü ile Türkiye’nin en geniş sınırlara sahip ikinci ili olan Sivas, İç Anadolu Bölgesi illerinden olsa da Kuzey ilçeleri Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde, doğu ilçeleri ile Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor.

Sivas Doğanşar İlçesi Dipsiz Göl Mevki
Sivas Doğanşar İlçesi Dipsiz Göl Mevki

Bir çok kültürü sınırları içerisinde barındıran Sivas aynı zamanda aynı anda üç farklı bölgenin coğrafi ve iklimsel özelliklerini de taşımakta.

Doğa Fotoğrafçısı Eren Karaca’nın Objektifinden Dipsiz Göl

Sivas Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli olan Doğa Fotoğrafçısı Eren Karaca’nın Sivas Doğanşar Dipsiz Göl ve şelalesinde çektiği fotoğraflar ve görüntüler ise Sivas’ın saklı kalmış farklı iklimsel ve coğrafi özelliklerinin yanı sıra doğal güzelliklerini de gözler önüne serdi.

Karaca’nın Sivas’ın Doğanşar ilçesi sınırları içerisinde bulunan Sivas Doğanşar Dipsiz Göl ve şelalesinde yaptığı çalışma izleyenleri adeta büyüledi.

Sonbahar temalı çalışma ile Sivas’ın saklı kalmış bu güzellikleri fotoğraf arşivlerinde yerini aldı.

Sivas Doğanşar Dipsiz Göl
Sivas Doğanşar Dipsiz Göl

Karaca, Sivas Doğanşar Dipsiz Göl ve şelalesi coğrafyamızda ki en güzel örneklerden bir tanesi

Doğa Fotoğrafçısı Eren Karaca çalışması ile ilgili yaptığı açıklamada, “Cennet vatanımızın her bir köşesi birbirinden güzel. Sivas geniş bir coğrafyaya sahip. Doğal güzellikler anlamında çok şanslı bir il.

Doğanşar İlçesi Dipsiz Göl
Doğanşar İlçesi Dipsiz Göl

Fotoğraf sanatı insanları doğal güzellikler ile iç içe olması için cezp ediyor. Bizde elimizden geldiği kadar, kadrajımızın gördüğü kadar bu güzellikleri görüntülemeye çalışıyoruz.

Sivas Doğanşar Dipsiz Göl ve şelalesi coğrafyamızda ki en güzel örneklerden bir tanesi. Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor.

Sivas Doğanşar Dipsiz Göl Şelalesi
Sivas Doğanşar Dipsiz Göl Şelalesi

Güz mevsiminin gelmesi ile renk cümbüşüne bürünüyor. Vatandaşlarımızı, doğa sevenleri ve fotoğraf meraklılarını bu renk cümbüşünü yerinde görüp, temiz ve bol oksijenden istifade etmeleri için Sivas’a davet ediyorum” dedi.

Doğa Fotoğrafçısı Eren Karaca
Doğa Fotoğrafçısı Eren Karaca

Bizde Doğanşar Haber ailesi olarak Sivas Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli olan Doğa Fotoğrafçısı Eren Karaca’ya ilçemizin güzelliklerini kadrajından yansıtarak ilçemizi tanıttığı için canı gönülden teşekkür ediyoruz.

Kaynak : İHA

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz