Sivas Doğanşar Dipsiz Göl

Sivas Doğanşar Dipsiz Göl’den Sonbaharda Kartpostallık Görüntüler Çıktı

Sivas Doğanşar Dipsiz Göl turistik alanı, sonbaharda seyredenlere kartpostallık görüntüler sunarak ziyaretçileri büyülüyor.

Sivas merkez’in 84 km uzağında olan ve Doğanşar ilçesi sınırlarında kalan Dipsiz göl ve Dipsiz Göl Şelalesi,

Doğanşar Sivas karayolu üzerinde her mevsim gelen ziyaretçileri büyülemeye devam ediyor.

Özellikle sonbaharın gelmesiyle birlikte bin bir renge bürünen ağaçların ve çiçeklerin ortasında olan Sivas Doğanşar Dipsiz Göl ve şelalesi,

özellikle bahar aylarında tam kartpostallık görüntüler sergiliyor.

Sivas Doğanşar Dipsiz Göl

Sivas Doğanşar Dipsiz Göl Doğal Cazibe Merkezi

Doğanşar İlçe merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 15 km olan Dipsiz göl mesire alanı içerisinde volkanik küçük bir göl ve bu gölden kaynayan suların oluşturduğu şelalenin bulunduğu Dipsiz Göl gelip geçen ziyaretçilerin en uğrak yerlerinden biri olarak güzelliğini saklı tutuyor.

Etrafı ormanlarla çevrili Dipsizgöl’ü ziyarete gelenler kendilerini yeşilin değişik tonlarında buluyorlar, yakınlarında bulunan ve suları oldukça lezzetli olan göze ve çeşmelerden su içiyorlar.

Gölün etrafının ormanlık olması nedeniyle bolca oksijen ve enerji depolayan ziyaretçiler, piknik yapıyor, mesire alanını ve şelaleyi geziyor, hatıra fotoğrafları çektirerek eşine dostuna gönderiyor ve sosyal medya hesaplarında yayınlıyorlar.

Sivas Doğanşar Dipsiz göl

Dipsiz Göl ve Yaylalar Sonbaharda Bir Başka Güzel

Son bahar aylarında bir başka güzelliğe bürünerek bin bir renk yaprakları izleyenlere sunan Sivas Doğanşar Dipsiz Göl, özellikle sonbahar aylarında gezilmeye görülmeye değer.

Göl çevresini ziyaret maksadıyla gelen kişilere için şimdilik yeme, içme ve konaklama gibi hizmetler sunulamamaktadır lakin Sivas Valiliği,

Doğanşar Kaymakamlığı ve Belediyesi girişimleriyle yakında bu hizmetlerde gelen ziyaretçilere sunulması bekleniyor.

Yörenin bir turizm bölgesi olabilmesi için çalışmalar başlatılmış durumda ve yapım çalışmaları devam etmektedir.

Çevresi mesire yeri olarak da kullanılan Dipsizgöl’ü ziyarete gelenler, Sivas’ın en fazla yaylaya sahip olan ilçesi unvanını taşıyan Doğanşar’ın yaylalarını da gezebilirler.

Dipsizgöl Doğanşar

“Dipsiz Göl ve Dipsiz Göl Şelalesi Mesire Alanı Projesi” Yıl Sonunda Tamamlanacak

Orman Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan “Dipsiz Göl ve Dipsiz Göl Şelalesi Mesire Alanı Projesi” kapsamında Yaklaşık 50 metre yükseklikten dökülen şelaleye ulaşabilmek için 200 metrelik merdiven yapılmış ve ziyaretçilerin Dipsiz göl şelalesine inmesi sağlanmıştır.

Dipsiz Göl Şelalesinin oluşumu ve yapısının müsait olması, ziyaretçilerin şelalenin altına girerek ıslanmadan suyun keyfini çıkarmalarına imkan sağlıyor.

“Dipsiz Göl ve Dipsiz Göl Şelalesi Mesire Alanı Projesi” kapsamında bölgede kütük evler,

oturma alanları ve şelaleye yürüyüş merdiveninin olması ziyaretçilere doğal bir dinlenme mekanı sunuyor.

25 adet kamelyanın, 200 metrelik şelale merdivenin ve yürüyüş alanlarının yapıldığı Sivas Doğanşar Dipsiz Göl mesire alanına,

son olarak bir sosyal tesis ve dinlence mekanları yapılması planlanıyor.

Doğanşar kaymakamlığı, Orman bölge müdürlüğü ve Doğanşar Belediyesinin yakından izlediği proje çalışmalarının yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.

dipsiz göl mesire alanı
İbrahim Balık Objektifinden Sonbaharda Dipsiz Göl

Sivas’ta sonbaharın gelmesiyle ilçe ve köylerde görülmeye değer kartpostallık sonbahar manzaraları oluştu.

Sivas merkeze 84 km uzaklıkta, Doğanşar ilçesine 15 km olan Sivas Doğanşar Dipsiz Göl mesire alanı ve Dipsiz Göl Şelalesi,

sonbaharın gelmesiyle birlikte sararan yapraklardan renk cümbüşü oluşturdu.

Kuruyan yaprakların uçuştuğu sonbahar renklerinin adeta tüm tonlarının görülebildiği mesire alanı sonbaharı sevenlerin ve doğa sevenlerin uğrak yeri oldu.

“Dipsiz Göl ve Dipsiz Göl Şelalesi Mesire Alanı Projesi” kapsamında bölgede yapım ve hafriyat çalışmaları yapan Doğanşar Hafriyat şirketinden İbrahim Balık, Dipsiz göl ve çevresindeki sonbahar güzelliklerini fotoğraflayarak sıla özlemi çekenler için yayınladı.

Doğanşar Hafriyat
Birbirinden güzel kareleri Doğanşar Haber için yollayan İbrahim Balık beye Doğanşar Haber ailesi olarak teşekkür ediyoruz…

Doğanşar Dipsiz Göl Sonbahar Fotoları

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz