Su Sayaçlarının Takılmasına Hafik ve Köylerinden Başlandı

Sivas Hafik ilçesine bağlı köylerde, daha önce belirtildiği üzere evlere ve köylerin su depolarına su sayacı takılmaya başlandı.

Daha önceki haberimizde, Sivas valisi Davut Gül’ün su sıkıntıları yaşamamak için, Köylere Su Sayacı Şart başlıklı haberimizde yapılacak sayaç çalışmalarından bahsetmiştik.

Köylerde yaşanan su sorunu için sayaç şart diyen Sivas valisi Davut Gül, geçtiğimiz kasım ayında Hafik’te Örnek Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşmuştu.

Vali Gül’ün konuşmasının ardından aralık ayı başlarında köylere takılacak su sayaçları çalışmasına Sivas Hafik ve köylerinden başlanıldı.

Sivas Hafik Köylerine Su Sayacı Takılıyor

Su Sayacı Sivas Hafik Yarhisar Köyünden Başladı

Çalışmaların başlaması ile birlikte Sivas Hafik Kaymakam Vekili Ömer Sait Karakaş, konuyla ilgili bilgilendirme yapmak ve su sayacı takmanın önemini anlatmak için köy ziyaretleri yapıyor.

Anadolu ajansı muhabirinin yaptığı açıklamaya göre, su sayacı takılma işleminin Yarhisar köyünden başlandığı belirtildi.

Su sayaçlarının takılmasının ardından köylerdeki içme suyu sorununun çözüleceğini dile getiren Sivas Hafik Kaymakam vekili Ömer Sait Karakaş, bu kapsamda köy ziyaretleri yaptı.

Kaymakam vekili Karakaş yapılan köy ziyaretlerinde vatandaşlara su sayacı takılmasının zorunluluğu ve gerekliliğiyle ilgili bilgiler verdiğini aktardı.

Sivas Hafik Kaymakamı

Su Sayacı Maliyeti İlçe Özel İdaresi Tarafından Karşılanacak

Karakaş, su sayacı takılması işlem maliyetinin İlçe Özel İdaresi tarafından karşılanacağını belirterek;

“Su deposundaki sayaçla hanelere takılan sayaç harcamaları belirlenip aralarındaki fark kadar kayıp veya kaçak su miktarı da tespit edilmiş olacak.

Çalışmalarımızı hava şartları elverirse bu yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz.

Kaymakam vekili Karakaş; Sivas Hafik köylerinde başlatılan sayaç takılmasıyla su sorunu yaşayan köylerin sorunu çözülecek.” diye konuştu.

Sivas Hafik Köyleri Su Sayacı

Kaynak: Milliyet

2 YORUMLAR

  1. valla bence yerinde karar köylü suyu bulunca tarlaya bırakıyor sular boşa sabaha kadar akıyor, bizim millet ücret edemediği şeyi hor kullanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz