Sivas Hava Durumu 5 Günlük
Sivas Hava Durumu 5 Günlük

Sivas Hava Durumu 5 Günlük Rapor Yayınlandı

Sivas Hava Durumu 5 Günlük Raporu yayınlanmasının ardından, Kış günleri ve beraberinde gelen soğuklar bir çok şehirde olduğu gibi Sivas’ta da Hava Nasıl Olacak sorusunu gündeme getirdi.

Diğer illerin aksine Soğuğu ile meşhur olan Sivas’ın neredeyse karsız günü geçmiyor.

İl genelinde iki gündür aralıklarla etkili olan kar yağışı kent merkezini beyaza bürüdü. Kara hazırlıksız yakalanan kent sakinleri, yollarda zor anlar yaşadı.

Sivas Hava Durumu 5 Günlük
Sivas Hava Durumu 5 Günlük

432 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

08-12 Ocak 2019 tarihleri arasındaki Sivas Hava Durumu 5 Günlük raporuna göre bu haftada kar yağışı devam edecek. Sivas 5 günlük hava durumuna göre 08 Ocak Salı, Çarşamba ve Cumartesi günleri kar yağışlı olarak geçecek.

Sivas Hava Durumu 5 Günlük
Sivas Hava Durumu 5 Günlük

Sivas Hava Durumu 5 Günlük raporunun yayınlanmasının yanı sıra Kar yağışı, kırsal kesimlerde ise ulaşımı olumsuz etkiledi. İl genelinde 432 köy ve mezra yolu ulaşıma kapandı.

Sivas merkezde 21, Akıncılar’da 14, Altınyayla’da 6, Doğanşar’da 13, Gemerek’te 17, Gölova’da 9, Gürün’de 6, Hafik’te 23, İmranlı’da 74, Kangal’da 25, Koyulhisar’da 22, Suşehri’nde 38, Şarkışla’da 41, Ulaş’ta 14, Yıldızeli’nde 26 ve Zara’da 83 köy ve mezra yolunda ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdaresi ekipleri, ilçe ve köylerde çalışmalarını sürdürüyor. Meteoroloji verilerine göre kentte yağışın bir kaç gün daha aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz