Sivas Hava

Tahminlere Göre Sunulan Sivas Hava Durumu

Meteoroloji müdürlüğünden yapılan Sivas hava tahmin raporlarına göre, Sivas’ta sıcaklıkların düşmesi ile birlikte kar yağışı bir çok köye ulaşımı kapattı.

İç Anadolu bölgesinde yer alan kentte, kış aylarının gelmesi ile birlikte havaların daha da soğuması ve kar yağışının şiddetini arttırması karla mücadele çalışmalarını hızlandırdı.

Yapılan 5 günlük hava tahmin raporlarına göre, Sivas hava durumunda sıcaklıkların giderek düşmesi ve ilerleyen günlerde kar yağışı yerini sisli havaya bırakması bekleniyor.

Yurt Geneli 5 Günlük Hava Tahminleri

Meteoroloji genel müdürlüğünün verdiği 5 günlük yurttaki hava durumunda, yurt genelinde doğu illerinde kar yağışı beklenirken, batı illerinde ise tam tersi güneşli bir hava hakim olacak.


 • 26 Ocak Cuma Günü tüm yurtta kar yağışı ve sağnak yağmur varken Ege bölgesinde güneşli ve parçalı bulutlu bir hava olması bekleniyor.


 • 27 Ocak Cumartesi Günü ise yine Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgesinin bazı yerleri parçalı bulutlu ve güneşli geçerken, Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çok bulutlu ve kar yağışlı bir hava bekleniyor.


 • 28 Ocak Pazar Günü;
  Yurtta hava, Ege Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde parçalı bulutlu ve güneşli, İç Anadolu ve Karadeniz bölgesinde ise sisli ve parçalı bulutlu geçecek.


 • 29 Ocak Pazartesi Günü;
  Yurtta hava şöyle olacak; Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgesi parçalı bulutlu ve güneşli, İç Anadolu bölgesi ve Akdeniz bölgesi sisli ve parçalı bulutlu geçerken, Doğu Karadeniz bölgesi sağanak yağışlı seyredecek.


 • 30 Ocak Salı Günü;

  Yurt genelinde hava Ege, Güneydoğu Anadolu ve Batı Karadeniz ve Doğu Akdeniz bölgesinde parçalı bulutlu ve güneşli, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde ise Yoğun Sisli ve bulutlu olarak geçecek.

Sivas İçin 5 Günlük Hava Tahmin Raporu

Kış aylarının gelmesi ile birlikte havaların giderek soğuması ve kar yağışının ülkemizde görülmesi beklenmektedir.

Meteoroloji yetkililerinden yapılan Sivas hava tahminlerine göre, 26 Ocak Cuma ve 27 Ocak Cumartesi günü Hafif kar yağışlı olarak seyredecek.

28 Ocak Pazar, 29 Ocak Pazartesi ve 30 Ocak Salı günü ise Sivas Hava durumuna göre Hava’nın Sisli geçmesi bekleniyor.

Sivas için yayınlanan 5 günlük hava tahmin raporunda ise en düşük sıcaklık -6°C en yüksek sıcaklık ise -2°C olması bekleniyor.

Sivas’ta 420 Köy Yolu Kapandı

Sivas’ta olumsuz hava şartları nedeniyle 420 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre kar yağışı nedeniyle bir çok köy yolu ulaşıma kapandı.

Edinilen bilgiye göre yoğun kar yağışı sebebi ile ilçelerde ulaşıma kapalı olan köy sayıları şöyle;

Merkezde 22
Akıncılar’da 5
Divriği’de 60
Doğanşar’da 26
Gemerek’te 22
Gürün’de 55
Hafik’te 22
İmranlı’da 34
Kangal’da 50
Suşehri’nde 21
Şarkışla’da 43
Yıldızeli’nde 28
Zara’da ise 32 köye ulaşım sağlanamıyor.

 

İl Özel İdaresi merkez ve ilçelerde;
32 greyder, 19 yükleyici, 10 dozer, 9 kar bıçaklı kamyon, 29 adet destek aracı olmak üzere toplamda 99 iş makinesi ve 211 personel
ile kapalı olan köy yollarını açmak için karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz