İlk Temas Kaymakamlık ve Belediye

Sivas Valisi Davut Gül, ilçe ziyaretleri kapsamında Doğanşar ilçesini ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.

Sivas Valisi Gül ilçede kaymakam Mustafa Serin, Belediye Başkanı Necdet Oktay Karaman ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

İlk olarak Doğanşar Kaymakamlığı binasına giderek Kaymakam Mustafa Serin’i makamında ziyaret eden ve brifing alan Sivas Valisi Gül daha sonra muhtarlar ile bir araya geldi.

Güreş Alanının Üstü Kapatılacak ve İlçeye Öğretmen Evi Yapılacak

Burada konuşan Sivas Valisi Gül, Doğanşar da hem Sivas İl Özel İdaresi’nin hem de merkezi hükümetin yatırımları olduğunu vurgulayarak, “Kapalı spor salonumuz yüzde 70 seviyesine geldi.

Bu sene Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın talimatı ile çok güzel bir öğretmenevi yapılacak. Öğretmenevinin mart ayında ihalesi yapılacak ve geniş bir sosyal donatıya sahip olacak.

Güreş alanında ciddi bir sporcunun yetiştiği ilçemizdeki güreş alanının üzerini kapatacağız. Hafik-Doğanşar Karayolu yatırım programı içerisinde. Koyulhisar bağlantısının da 5 km’lik kısmı asfaltlandı.” dedi.

Okuma Yazma Bilmeyen Köylü Kalmayacak

Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız ve muhterem hanımefendinin himayelerinde başlatılan bir kampanya olduğunu ifade eden Gül, “Okuma-yazma oranını yüzde 100’e çıkarmamız lazım.

Köyde okuma-yazma bilmeyen varsa bu vatandaşlarımıza kurs açacağız. Diğer yandan seçmeli dersleri çocuklarımızın tercih etmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Sivas Valisi Gül daha sonra ilçe emniyet amirliğini ziyaret etti.

Ziyaretin ardından hükümet konağının yanına yapılan spor salonunda incelemelerde bulunan Gül ardından Doğanşar Belediyesi binasına giderek belediye Başkanı Necdet Oktay Karaman’ı makamında ziyaret edip belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İlçe esnaflarını da unutmayan Gül, bir kahveyi de ziyaret ederek vatandaşlar ile sohbet etti.

Gül, Öğrenci Meclisi Projesini Önemsiyoruz

Temaslarına Hüseyin Yumuşak Yatılı Bölge Ortaokulu ile devam eden Gül, burada öğrencilerle birlikte yemek yiyerek sohbet etti.

Yemeğin ardından konuşan Sivas Valisi Gül, Kadıburhaneddin Öğrenci Meclisi Projesi’ni önemsediklerini ve kağıt üzerinde kalmaması gerektiğini vurguladı.

Vali Gül, “Bu projedeki amaç en tabandan en tavana kadar iletişim kanallarının açık olması, öğrencilerin kendini ifade etmesi gerektiğini söyledi.

Her Öğrencinin yaptığı Makul Proje Uygulanacak

Gül, her öğrencinin katılımcı olması, okul-aile birliklerinin, öğretmenlerimizin sürece dahil olması, okul müdürlerimizin önerilerini üst makamlara daha kolay ifade edebilmeleri ve öğretmenlerimizin öğrencilerimize abilik, ablalık yaparak onları yarınlara yetiştirmesidir.

Bunun için sınıflarda 4 kişiden oluşan sınıf temsilcileri ve bir öğretmenin olmasını istedik. Öğrencilerimizin makul, mantıklı, ayağa yere basan her projesini uygulamak istiyoruz.

Bu bir anlamda da sizleri idareciliğe alıştıran, demokrasinin tabana yayıldığı bir sistem oluyor.

‘Annem Varsa Ben de Varım’ Projesi Aileyi Güçlendiriyor

Uygulanan projelere baktığımızda ‘Annem Varsa Ben de Varım’ projesi aile içi iletişimin güçlendiği bir projedir.

58 bin kitap dağıtmamızın ana teması bu kitapların ailece okunmasıdır.

Kitap üzerinde sohbet etmek ve kitabın analizini yapmak, daha çok kitap okumak sizlere kalıcı bir kazanım olacaktır.” şeklinde konuştu.

Sivas Valisi Ütük Köyü’nde Şehit Mustafa Bektaş’ın Evine Konuk Oldu.

Sivas Valisi Gül daha sonra yapımı devam eden ilçe emniyet amirliği binasında incelemelerde bulunarak İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan’dan bilgi aldı.

İlçe jandarma komutanlığını da ziyaret eden Gül, askerlerle tek tek ilgilenerek ilçe jandarma komutanından bilgi aldı.

Şehit Piyade Er Mustafa Bektaş’ın ailesini de Ütük köyünde ziyaret eden Sivas Valisi Gül, şehidin babası Lütfü Bektaş ile bir süre görüştü.

Gül Son Olarak Çatpınar Köyü ve Dipsiz Göl’ü Ziyaret Etti

Gül daha sonra Çatpınar köyüne geçti. Köyde yapımı tamamlanan İsmet Yılmaz Köy Konağı’nı gezerek bilgi alan Gül, vatandaşlarla sohbet ederek, köyün sorun ve taleplerini dinledi.

Son olarak doğal güzelliği ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan dipsiz gölü de ziyaret eden Sivas Valisi Gül, buraya yapılan sosyal donatılar hakkında bilgi alarak Doğanşar temaslarını tamamladı.

Haber Kaynağı: Sivas Valiliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz