Sivas'ta Kar Köy Yollarını Kapattı
Sivas'ta Kar Köy Yollarını Kapattı

Sivas’ta Kar Esareti Devam Ediyor

Sivas’ta Kar yağışı, hayatı ve ulaşımı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yoğur kara yağışı sebebi ile Sivas’ta 432 köy yolu ulaşıma kapandı.

Sivas'tan Kış Manzaraları
Sivas’tan Kış Manzaraları

Sivas’ta 1 haftadır etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 432 köy yolu, ulaşıma kapandı. Kentte kar yağışının önümüzdeki günlerde de etkili olan kar yağışı sebebi ile, yüksek kesimlerde kuvvetli buzlanma, don ve şiddetli rüzgar beklenildiği belirtildi.

Sivas’tan Kar Manzaraları

Sivas’ta Kartpostallık Görüntüler

Öte yandan Sivas’ta Kar yağışı sebebi ile kentte güzel kar manzaraları ortaya çıktı. Bir çok Sivaslı işe gelip giderken durup fotoğraf çekinmeyi ihmal etmedi.

Sivas Selfie
Sivas Selfie Keyfi

Sivas’ta Kar güzelliği sosyal medya platformlarında da yayınlanarak yüzlerce kez beğeni aldı.

Sivas Kart Postallık Görüntü
Sivas Kart Postallık Görüntü

Meteoroloji 5 Günlük Hava Durumu Raporu yayınladı

Kar yağışı yoğunluğu Sivas’ta özellikle kırsal kesimlerde ve mezralarda yaşayan köylüleri olumsuz yönde etkiledi. Bu sebeple Sivaslıların gözü kulağı meteorolojiden gelecek haberde ve Valiliğin uyarılarında oldu.

Sivas 5 Günlük Hava Durumu Ocak 2019

Meteoroloji genel müdürlüğünden Sivas için 5 Günlük Hava Durumu raporu yayınlanmasının ardından özellikle il özel idaresi karla mücadele çalışmalarına hız verdi.

Sivas’ta Kar Çalışmaları 24 Saat Kesintisiz Devam Ediyor

Sivas İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi; Karla mücadele çalışmalarımız aralıksız olarak sürüyor. Sivas’ta Kar yağışının ardından ulaşıma kapalı bulunan köy yollarının açılması için Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzün karla mücadele ekipleri, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. 

Sivas İl Özel İdaresi Kar Çalışmaları
Sivas İl Özel İdaresi Kar Çalışmaları

Sivas İl Özel İdaresi karla mücadele çalışmalarını 32 adet greyder, 19 adet yükleyici, 10 adet dozer, 9 adet kar bıçaklı kamyon, 29 adet destek aracı olmak üzere toplamda 119 araç ve 213 personel ile yürütüyor.

Yapılan yol açma çalışmalarında hastalık, doğum, ölüm ve taşımalı eğitim yapılan köy yollarına öncelik verilirken, ekipler birçok vakaya anında müdahale ederek köy yollarını kısa sürede ulaşıma açıyor.  

Sivas'ta Karla Mücadele
Sivas’ta Karla Mücadele

Kayakseverler İçin Mobil Ekipler Hizmette

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüzün karla mücadele ekipleri, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ile Sivas arasında da yoğun bir mesai yapıyor.

Kayakseverlerin yollarda sıkıntı yaşamaması için mobil ekipler sürekli tuzlama yaparak yoğun kış şartlarında herkesin tesislere daha rahat ulaşmasını sağlıyor.

Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi
Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi

Sivas’ta Kar 432 Köy Yolunu Kapattı

Sivas’ta Kar yağışı, yerleşim yerlerine ulaşımı da etkiledi. Kent merkezinde 21 köy, ilçelerden Akıncılar’da 14, Altınyayla’da 6, Doğanşar’da 13, Gemerek’te 17 Gölova’da 9, Gürün’de 6, Hafik’te 23, İmranlı’da 74, Kangal’da 25, Koyulhisar’da 22, Suşehri’nde 38, Şarkışla’da 41, Ulaş’ta 14, Yıldızeli’nde 26 ve Zara’da 83 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Sivas'ta Kar Köy Yollarını Kapattı
Sivas’ta Kar Köy Yollarını Kapattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz