Doğanşar Tavza Köyü Yeni Başkanını Seçti

Doğanşar Tavza Köyü Derneği (Kabaçam) dernek kongresinde, Tavza köylüleri, yeni dernek başkanını ve yeni yönetim kurulunu seçmek üzere bir araya geldi.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen kongre 19 Mart 2017 Pazar günü Dernek lokalinin Fatih Sultan Mehmet mahallesinde bulunan merkezinde gerçekleştirildi. Tavza köylüleri kongreye erken saatlerde gelerek birbirleriyle hasbihal ettiler.

Derneğin Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde bulunan lokalinde gerçekleşen kongre, yapılan hazırlıkların ardından İstiklal Marşı ve Saygı duruşu akabinde divan üyelirinin seçilmesi ile başladı.

Divan başkanlığını ve kongreyi Tavza Köyü’nün Dernek işlerini yürüten, Dernekler masası müfettişi ve eski mali müşavir Necdet Erbölük yönetti.

Tavza Köyü Derneği Kongresinde Tek Aday

Kongreye tek liste sunularak devam edildi. Tavza Köyü Derneği eski dernek başkanı Mehmet Kaya, köylülerine ve dernek üyelerine hitaben kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Eski Başkan Mehmet Kaya dernek işleri yürütmenin zorluklarından bahsederek, seçtiğiniz başkana sahip çıkın ona destek olun ki oda güzelce ve isteyerek köyüne hizmet etsin dedi.

Mehmet Kaya konuşmasının ardından yeni başkana ve yönetimine başarılar diledi ve  tüm köylülerinden helallik istedi.

Eski Tavza Köyü Derneği dernek başkanı Mehmet Kaya’nın konuşmasının ardından, yeni dernek başkan adayı Hamza Çam, yeni yönetim kurulu listelerini divan kuruluna teslim ettiler.

mehmet-kaya
Eski Dernek Başkanı Mehmet Kaya Veda etti

Listelerin divan kuruluna teslim edilmesinden sonra, divan başkanı Necdet Erbölük, tek liste ile girilen kongrede, Hamza Çam ve Yönetimini, yeni dernek başkanı ve yönetim kurulu olarak ilan etti.

Sonuçlarının açıklanmasının ardından Yeni başkan Hamza Çam kendisini oylayan  tüm köylülerine teşekkürlerini iletti.

Tavza Köyü Derneği Kongresi
Tavza Köyü Derneği Kongresi

İşte Tavza Köyü’nün Yeni Başkanı ve Yönetim Kurulu

Kongre sonuçlarına göre Tavza Köyü (Kabaçam) Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Yeni Yönetim Kurulu

1-Hamza Çam (Başkan)
2-Mustafa Tugay
3-Ömer Karaaslan
4-Mevlüt Çakmak
5-Ömer Özkan

Yönetim Yedekler

1-Hacı Osman Çelik
2-Mehmet Demir
3-Mustafa Çam
4-Veli Karakuş
5-Hasan Karaaslan

Denetleme Kurulu

1-Abdullah Kurt
2-İsmail Kaya
3-Ömer Osman Ceylan

Denetleme Kurulu Yedek

1-Şakir Şahin
2-Hasan Evedik
3-Mehmet Kaya

Yeni Dernek Başkanı Hamza Çam

Bizde Doğanşar Haber Ailesi olarak Tavza Köyü Derneği yeni dernek Başkanı Hamza Çam ve yönetim kuruluna hayırlı hizmetler diliyor, istedikleri her zamanda yanlarında olacağımızı bildiriyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz