tavza-koyu-muhtari-mehmet-saglam

Tavza Köyü Muhtarı Mehmet Sağlam Gönülleri Feth Etti.

Tavza Köyü Muhtarı Mehmet Sağlam tedavi gördüğü Avrupa Özel Şafak hastanesinde hayatını kaybetmişti.

Sivas Tavza köyü’nde rahatsızlanan, ardından tedavi için İstanbul’a sarılık ve safra kesesi şikayetleriyle gelen Mehmet Sağlam, 11 Kasım Cumartesi günü akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 

İstanbul’a tedaviye gelirken tüm köylülerinden helallik isteyen Mehmet Sağlam, çevresi tarafından güler yüzlü, hoş sohbetli ve yardımsever biri olarak tanınıyordu.

Tavza Köyü Muhtarı Mehmet Sağlam‘ın vefat haberi tüm sevenlerini çok derinden üzdü.

Vefat haberini duyanlar Okmeydanı’ndaki akrabalarının evine akın ederek kuran okudular ve taziye ziyaretlerinde bulundular.

Tavza Köyü Muhtarı Mehmet Sağlam

Tavza Köyü Muhtarı Mehmet Sağlam Sevilen Bir Simaydı.

Gerek köyünde gerek ilçesi Doğanşar’da gerekse Sivas’ta muhtarlık görevi gereğince kurduğu ilişkiler neticesinde, kamu binalarında bürokratlarca da sevilen sayılan biri olan Mehmet Sağlam, ardında bir çok hayırlı hizmetler bıraktı.

Uzun yıllardır Tavza köyünün muhtarlığını yürüten Muhtar Sağlam, yaptığı çalışmalarla, verdiği bilgilerle adeta Tavza köyü‘nün yaşayan bir tarihiydi.

dogansar-belediye-baskani-tavza-koyu-muhtari

İl, İlçe ve Köy, dernekleriyle her zaman işbirliği içinde çalışan ve tecrübeleriyle yol gösterici bir konumda olan Tavza Köyü Muhtarı Mehmet Sağlam, her hizmette aktif görevlerde bulunmuş bir çok projenin görünmez kahramanıydı.

Özellikle uzun yıllardır yürüttüğü muhtarlık görevini icra ederken vefat eden Mehmet Sağlam, işinin ehli ve kapsamlı bir bilgi birikimine sahipti.

Muhtar Sağlam, geçmiş yıllardaki olayları tarihleriyle, isimleriyle birlikte detaylı bir şekilde hafızasında tutarak ayaklı bir kütüphane gibi herkesi aydınlatan bir zekaya sahipti.

ahmet-ayik-mehmet-saglam

Hiciv yönü oldukça güçlü olan Mehmet Sağlam adeta yeri geldiğinde bir Nasreddin Hoca gibi akîlâne bir şekilde olayları çözme kabiliyetine sahipti.

Köydeki küskünleri barıştırma, yer ve sınır bölme ve köylülerin sorunlarına çare bulma konusunda oldukça başarılıydı.

Mehmet Sağlam Tam Bir Anadolu İnsanıydı

Mehmet Sağlam sivas ağzı şiveli konuşmasıyla , giyim ve kuşamıyla, misafir ağırlamasıyla, hal ve hareketleriyle tam bir Anadolu insanı özelliklerine sahipti.

Anadolu insanının sadeliğini taşıyan Mehmet Sağlam, misafirlerinin ve devlet yetkililerinin gönüllerini feth ederek bir çok hizmete öncü olmuştu.

İsmi her ortamda geçtiğinde yüzleri tebessüm ettiren Tavza Köyü Muhtarı Mehmet Sağlam vefatı ile tüm sevenlerini derinden üzüntüye boğdu.

sivas-dogansar-tavza-koyu-muhtari-mehmet-saglam

Tüm Sevenleri Son Görevlerini Yerine Getirdiler.

11 Kasım Cumartesi günü akşam saatlerinde hayatını kaybeden Sağlam’ın cenazesi ikindi namazını müteakiben, Okmeydanı Anadolu Camii’nden kaldırılarak, Şişli Feriköy mezarlığına defnedildi.

Cenaze namazını kıldıran, dua ve nasihatlerle hazırda bekleyen cemaate hitap eden Ütük köyünden Ömer Yeşilırmak Hoca da cenazede hazır bulundu.

Ütük’lü Yeşilırmak hoca cenazede Tavza Köyü Muhtarı Mehmet Sağlam hakkında konuşarak hizmetlerinden, çalışmalarından ve güler yüzünden bahsetti.

dogansar-kaymakami-tavza-muhtari

Defin işlemleri, cenaze gerekleri ve duaları ile her zaman olduğu gibi çevresine desteklerde bulunan Ömer Yeşilırmak hoca, cenazeye katılanlardan tekrar tekrar helallik istedi.

Cenazede merhum Mehmet Sağlam’ın Eşi, Oğulları, kızları, kardeşleri, yakın akrabaları, köylüleri, çevre köyleri, dernek başkanları hazır bulundu.

Cenazede uzaktan ve yakından gelen tüm akrabaları da son görevlerini yapmak üzere hazır bulundular.

tavza-koyu-muhtari

Defin sonrası hayli üzüntülü olan yakın akrabaları, Feriköy mezarlığında tüm cenazeye katılanların taziyelerini kabul ederek herkese teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz