Tozanlı Kozlu Turizm Seferlerine Başlıyor…

Doğanşar ilçesine ve köylerine sefer yapacak yeni bir otobüs firması daha hizmete girdi. Kozlu köyü dernek başkanlarından Bülent Çıtır’ın sahibi olduğu Tozanlı Kozlu Turizm seyahat firması ilk seferine İstanbul’dan başlayacak.

Tozanlı Kozlu Turizm Dördüncü Otobüs Firması

Tozanlı Kozlu Turizm’inde hizmete başlamasıyla ilçeye gelip giden otobüs firmalarının sayısı 4 e yükseldi.

Doğanşar Seyahat, Çatpınar Turizm, Hafik Yeniköy Seyahat ve son olarak da Tozanlı Kozlu Turizm ve Seyahat firmasının gelmesi ile, Doğanşar’a yolculuk alternatifleri çoğalmaya ve hizmette rekabet artmaya başlayacak.

Tozanlı Kozlu Turizm
Tozanlı Kozlu Turizm

Doğanşar’a Otogar Gelir mi?

Hal böyle olunca ilçeye küçük bir otogar yapılması ve firmalarının yazıhanelerinin aynı bölgeye toplanması beklenilen hizmetler arasına girdi. Doğanşar Koyulhisar Karayolunun bitmesi ile Doğanşar’a olan otobüs seferlerinin ve sayılarının da değişik güzergahlar eşliğinde artması ve ilçeye yeni bir iş gücü getirmesi bekleniyor.

Doğanşar Çıkmaz’dan Kurtulacak mı?

Köşe yazarlarımızdan İlhan Kaya’nın kaleme aldığı ve tüm yöre halkının ortak duygusunu dile getiren Çıkmaz Sokak Doğanşar! köşe yazısı akıllara Doğanşar Koyulhisar Karayolunun tamamlanmasını yeniden gündeme getirmişti.  Doğanşar Koyulhisar Karayolunun tamamlanması, Koyulhisar, Reşadiye ve Ordu güzergahlarının Doğanşar’a bağlanması veya Doğanşar’dan geçmesi ile seyahat firmalarının bu güzergahı seçmesi, ilçenin kaderini değiştirmek için büyük bir fırsat olarak bekleniyor.

Doğanşar Koyulhisar Karayolu
Doğanşar Koyulhisar Karayolu Çalışması

Doğanşar’a Gelen Otobüsler Hangi Güzergahı Kullanacak?

Tozanlı Kozlu Turizm gelmesi ile Doğanşar ilçesine gelen otobüs firmalarının artması, güzergahlarında sorgulanmasına akıllara getirdi. Firmaların güzergahlarının ortaya çıkması ile yolcu sayılarında artış veya azalışların yaşanması bekleniyor.

İstanbul’dan Doğanşar yönüne kalkan otobüs firmaları arasında Hafik Yeniköy Seyahat Çatpınar Turizm ve Doğanşar Seyahat, Hafik yolunu kullanarak Dipsizgöl güzergahından Doğanşar’a ulaşıyor.

Yeni seferlerine başlayan Tozanlı Kozlu Turizm ve Seyahat firmasının otobüs güzergahı ise; Reşadiye, Sazak beli ve Tozanlı deresini takip ederek Kozluya ulaşıyor.

Doğanşar Koyulhisar Karayolunun hizmete girmesi ile otobüs güzergahlarında değişme olup olmayacağı henüz belli değil.

Tozanlı Kozlu Turizm Hizmetleri ve Kalkış Noktaları Belli’mi?

Tozanlı Kozlu Turizm İstanbul Bağcılar Kirazlıdan her salı akşam saat 18:00 da kalkacak, saat 19:00 da Armutluya uğrayacak ve son olarak da Ümraniye Tepeüstünden Saat 19:30 da hareketle Doğanşar seferine başlayacak.

Otobüs Yazıhaneleri ile bilet ve Rezervasyon ile alakalı hizmetler hakkında irtibat kurmak isteyen yolcular Bağcılar Yazıhanesi Halil Kayıp 0532 365 27 64, 0532 263 2402 no’lu telefondan Bülent Çıtır bey’e, Kozlu Yazıhanesi için ise 0546 975 74 74 no’lu telefondan Mustafa Doğan’a ulaşabilecekler. Firma Sahibi ile genel irtibat kurmak isteyenler ise 0532 263 2402 no’lu telefondan Kozlu Köy Dernek Başkanı Bülent Çıtır bey’e ulaşabilecekler.

Köylere Servis Olacak mı?

46 Yolcu kapasiteli, konforlu  ve son teknolojiye sahip Tozanlı Kozlu Turizm ve Seyahat otobüs firması; Düğün, Dernek, Cenaze ve buna benzer her türlü hizmeti yöre halkına sunacak.

Tozanlı Kozlu Turizm ve Seyahat Otobüsü’nün Doğanşar’dan dönüşü ise Hafta içi çarşamba günü saat 16:00 da Kozludan kalkış şeklinde olacak. Tozanlı Kozlu Turizm farklı köylere gitmek isteyenler için köylere servis düzenleyecek.

Bizde Doğanşar Haber Ailesi olarak yeni seyahat hizmetlerine başlayan Tozanlı Kozlu Turizm ve Seyahat Firmasına ve çalışanlarına Hayırlı kazançlar ve Kazasız belasız yolculuklar diliyoruz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz